Jak zdobyć klientów i zarabiać na Facebook’u?
1 września 2018
Ubezpieczenia pojazdów mechanicznych – OC
3 września 2018
Pokaż wszystkie

Fundusze pożyczkowe alternatywą dla kredytów

Edyta Woźniak, SMART

Dlaczego warto korzystać z funduszy pożyczkowych? Obserwując trendy w bankowości w ostatnich latach można zauważyć, iż banki skupiają swoją uwagę przede wszystkim na klientach indywidualnych (kredyty gotówkowe)  oraz korporacjach. Niestety filar polskiej gospodarki – mikro i małe firmy traktowane są trochę po „macoszemu”.

Oferta banków często zawęża się do podstawowych produktów typu limit w rachunku lub kredyt na dowolny cel.  Ewidentnie jest luka na rynku w dostępie  do atrakcyjnego finansowania dla firm, zwłaszcza na cele inwestycyjne.  Lukę starają się wypełnić instytucje udzielające preferencyjnych pożyczek – fundusze pożyczkowe. Wybierając fundusz warto wybrać podmiot funkcjonujący w ramach Krajowego Systemu Usług dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw (KSU),  działających wg określonych standardów.Celem funduszy pożyczkowych jest wsparcie finansowe przedsiębiorstw  oraz osób rozpoczynających działalność gospodarczą, mających trudności w zdobyciu finansowania komercyjnego (np. kredytu bankowego) z powodu braku wymaganych zabezpieczeń czy historii kredytowej.

Fundusze pożyczkowe

Fundusze pożyczkowe często korzystają z unijnych lub rządowych środków dzięki czemu mogą  zaproponować bardzo korzystne warunki finansowe niedostępne w banku, np. oprocentowanie już od 1,6% w skali roku. Pożyczki udzielane są na konkretny cel związany z rozwojem działalności gospodarczej:

 • finansowanie zakupu, budowy nieruchomości,
 • zakup maszyn i urządzeń, oprogramowania,
 • zakup materiałów i surowców,
 • zakup wyposażenie,
 • inny cel inwestycyjny,
 • środki obrotowe związane z inwestycją.

Zalety i wady pożyczek

Do najważniejszych zalet funduszy pożyczkowych zaliczyć trzeba:

 • elastyczne zasady badania zdolności kredytowej (możliwe przyznanie pożyczki na podstawie planowanych dochodów),
 • finansowanie firm rozpoczynających działalność,
 • atrakcyjne oprocentowanie (od 1,6%) oraz brak dodatkowych opłat w okresie spłaty, np. opłaty na BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny),
 • brak dodatkowych warunków np. obroty widoczne na rachunku bankowym,
 • pożyczki nie widnieją w BIK,
 • finansowanie do 100% wartości inwestycji (również z VAT),
 • atrakcyjny okres spłaty do 7 lat i 6  miesięcy karencji w spłacie kapitału,
 • elastyczne formy zabezpieczenie – np. wpis hipoteki na II miejscu.

Ale istnieją też wady tego rozwiązania, a to między innymi udzielanie pożyczek tylko na konkretny cel, czy konieczność zabezpieczenia pożyczki.

Wybrane programy pożyczkowe

„Przedsiębiorcza Małopolska”

Dla kogo? Dla mikro, małych i Średnich przedsiębiorstw ( zatrudniających do 250 osób), prowadzących działalność powyżej 2 lat na terenie województwa małopolskiego.
Na jakie cele? Pożyczka inwestycyjna – na zakup maszyn, urządzeń, wyposażenia, oprogramowania. Pożyczka inwestycyjno-obrotowa: 50%  na zakup maszyn, urządzeń, wyposażenia, oprogramowania i 50% na zakup materiałów, towarów.
Wysokość pożyczki:  50.000 – 500.000 zł.
Okres spłaty pożyczki: do 7 lat.
Oprocentowanie: od 1,83%.
Finansowanie: 100% inwestycji z Vat

Pożyczka na rozwój Śląska

Dla Kogo? Dla mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw ( zatrudniających do 250 pracowników), prowadzących działalność na terenie województwa śląskiego.
Na jakie cele? Pożyczka na bieżące wydatki na zakup surowców, materiałów itp. Pożyczka inwestycyjna  na zakup i modernizacja nieruchomości, zakup maszyn i urządzeń, oprogramowania, inny cel inwestycyjny i środki obrotowe do 20%.
Wysokość pożyczki:  50.000 zł do 1.000.000 zł.
Okres spłaty pożyczki:  do  7 lat.
Oprocentowanie: 1,6%.
Finansowanie: 100% inwestycji z Vat

Zapraszam do skorzystania z moich usług:  100% skuteczności, 100% pożyczek z preferencyjnym oprocentowaniem, prowizja tylko od sukcesu!

Jeśli chcesz podyskutować z autorką, zadzwoń 732 929 733, 506 174 314, napisz ewozniak.smart(at)gmail.com lub przyjdź na spotkanie, którego szczegóły znajdziesz tutaj [klik].
Udostępnij